ВСЕНОЩНОЕ БДЕНИЕ и БОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТУРГИЯ В НАШЕМ ХРАМЕ В ПРАЗДНИК ПРЕОБРАЖЕНИЯ ГОСПОДНЯ, Молебен с освящением фруктов и овощей

Тропарь праздника глас 7

Преобразился еси на горе, Христе Боже,/ показавый учеником Твоим славу Твою,/ якоже можаху,/ да возсияет и нам, грешным,/ Свет Твой присносущный/ молитвами Богородицы,// Светодавче, слава Тебе.

Кондак праздника глас 7

На горе преобразился еси,/ и якоже вмещаху ученицы Твои,/ славу Твою, Христе Боже, видеша,/ да егда Тя узрят распинаема,/ страдание убо уразумеют вольное,/ мирови же проповедят,// яко Ты еси воистинну Отчее сияние.

Величание

Величаем Тя,/ Живодавче Христе,/ и почитаем пречистыя плоти Твоея/ преславное// преображение.