Главная  †   Богослужения  †   Лазарева суббота, ВСЕНОЩНОЕ БДЕНИЕ и БОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТУРГИЯ В ВЕРБНОЕ ВОСКРЕСЕНЬЕ

Кондак праздника глас 6

На престоле на Небеси,/ на жребяти на земли носимый, Христе Боже,/ Ангелов хваление/ и детей воспевание приял еси, зовущих Ти:// благословен еси, Грядый Адама воззвати.

Тропарь в Неделю Ваий глас 4

Спогребшеся Тебе крещением, Христе Боже наш,/ безсмертныя жизни сподобихомся Воскресением Твоим,/ и воспевающе зовем:/ осанна в вышних,// благословен Грядый во имя Господне.

Величание

Величаем Тя,/ Живодавче Христе,/ осанна в вышних,/ и мы Тебе вопием:// благословен Грядый во имя Господне.